23 czerwca 2013

BLOG EXPERTS #2

W piątek, 21 czerwca, miało miejsce drugie spotkanie Blog Experts, tym razem w KIJÓW.CENTRUM - dawnym Kinie Kijów w Krakowie, gdzie czekał już na nas czerwony dywan. Dla niewtajemniczonych, Blog Experts jest to cykl konferencji dla blogerów oraz vlogerów. Pomysłodawcami są dwie osoby - Rita oraz Konrad. Celem comiesięcznych, tematycznych spotkań jest rozwój krakowskiej blogo- i vlogosfery. Tematem przewodnim piątkowych prelekcji była kreatywność we współpracy vlogerów i blogerów z markami. A jeśli chodzi o przebieg wydarzeń... Już po przejściu czerwonym dywanem i zrobieniu kilku obowiązkowych zdjęć, udałyśmy się do punktu wydawania identyfikatorów, gdzie zostałyśmy obdarowane słodkimi cukierkami od jednego ze sponsorów (Verbena) oraz wysokoprocentowymi drinkami o smaku Frugo. Po zamienieniu kilku słów ze znajomymi udałyśmy się na salę kinową, gdzie miały odbyć się wykłady. Niestety, część prelegentów, ekipa z MaturaToBzdura.tv i Radosław Kotarski z Polimaty.tv, nie mogło się zjawić. Na pocieszenie jednak otrzymałyśmy piwo od Millera i całą torbę słodziutkich cukierków od Verbeny.

Organizatorzy - Rita i Konrad

Pierwszy pojawił się Marcin Jaśkiewicz  - ISTV.pl, jego prezentacja dotyczyła kontaktów z agencjami interaktywnymi.


Kolejnym prelegentem był Łukasz Wołek, CEO w agencji Eura7, który opowiadał m.in. o współpracy Verbeny z b(v)logerami. 


Ostatnim prelegentem wieczoru, pewnie bardzo dobrze Wam znanym, był Michał Stępień Kotlet.tv, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób poruszył ważne tematy w kwestii b(v)logowania. Osobiście uważam, że jego wystąpienie było najciekawsze.


W czasie przerwy zrobiłyśmy naprawdę dużo zdjęć.


Doskonałym punktem wieczoru był pokaz mody letniej w wykonaniu małopolskich blogerek i blogerów, w którym królowały kolory i neony.


Konferencję uświetnił panel dyskusyjny poświęcony zarabianiu na b(v)logu, w którym uczestniczyli: Marcin Jaśkiewicz, Michał Stępień, Krzysztof Gonciarz oraz Stayfly. Rozmowę moderował Konrad.


Polska b(v)logosfera prężnie się rozwija. Mam nadzieję, że konferencje organizowane przez Ritę i Konrada będą zrzeszały coraz większą ilość małopolskich blogerów oraz będą coraz owocniejsze! 

Zdjęcia: ja, A.S., LilaGarcia, Światwobiektywie
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka