13 stycznia 2014

REMINGTON KERATIN THERAPY: PROSTOWNICA PRO S8590

Jakiś czas temu zdecydowałam się na kupno nowej prostownicy. Szukałam, czytałam, oglądałam filmiki. Padło na Remington, głównie ze względu na pozytywne opinie i fakt, że mam już kilka produktów firmy i jak na razie są niezawodne. Pozostało wybrać model. Najbardziej zależało mi na tym, aby prostownica szybko się nagrzewała, miała regulację temperatury oraz by podczas prostowania chroniła moje włosy, nie narażając ich zbytnio na nadmierne zniszczenie i łamanie. Padło na model Keratin Therapy S8590, który zawiera w sobie wszystkie powyższe cechy. Postanowiłam stworzyć tę subiektywną recenzję, ponieważ nie mogłam doszukać się żadnej obszerniejszej opinii na temat tego modelu ani filmiku w języku polskim. Zapraszam do poczytania.

Zacznę od tego, że marka Remington ponad rok temu stworzyła linię produktów Keratin Therapy, jednak ich ceny były wtenczas na tyle wysokie, aby zniechęcić mnie do zakupu. Wszystkie urządzenia z linii, jak sama nazwa wskazuje, są wzbogacone o płynną keratynę, która wydziela się w czasie stylizacji włosów, zapewniając wysoką ochronę przez łamaniem i zniszczeniem, a tym samym odbudowuje i nabłyszcza włosy. W kolekcji Keratin Therapy znajdują się cztery urządzenia do stylizacji: prostownica, suszarka, lokówka i szczotka zwiększająca objętość.
Prostownica posiada płytki modelujące o długości 110 mm (technologia Keratin Protective) pokryte powłoką Advanced Keratin Ceramic, w której zawarta jest odżywka keratynowa, aktywowana przez wysoką temperaturę. Odżywka keratynowa stopniowo wydziela się podczas modelowania i wchłania się w strukturę włosów. Płytki są ruchome, dzięki czemu wyrównuje się nacisk na włosy. Prostowanie staje się równomierne, przez co nie ma potrzeby kilkakrotnego prostowania jednego pasma. Kolejną zaletą prostownicy jest czujnik temperatury Heat Protection (z przyciskiem on/off i cyfrowym wskaźnikiem), który automatycznie wykrywa poziom nawilżenia włosów i optymalizuje temperaturę urządzenia. Bardzo przydatna rzecz, jeśli spieszymy się do pracy czy na uczelnię i nie mamy czasu na dokładne wysuszenie włosów lub po prostu prostujemy włosy zaraz po nałożeniu odżywki. Jeszcze bardziej przydatną funkcją, której strasznie brakowało mi w poprzedniczce, jest szybkie nagrzewanie (maksymalnie 15 sekund) z sygnałem gotowości, a także automatyczne wyłączanie po 60 minutach (nie zliczę przypadków, kiedy wracałam do domu, bo zapomniałam wyłączyć prostownicy). Jak zauważycie na poniższych zdjęciach, prostownica posiada cyfrowy wyświetlacz z 5-cio stopniową regulacją temperatury w przedziale od 160°C do 230°C, która umożliwia kontrolowanie ciepła płytek modelujących. Ponadto mam do dyspozycji funkcję blokady ustawień temperatury zabezpieczającą przed jej przypadkowym przestawieniem oraz Turbo Boost, który umożliwia szybkie osiągnięcie maksymalnej temperatury. Osobiście nie wypróbowałam tej funkcji, ponieważ 160°C w pełni wystarcza moim włosom.
W salonach fryzjerskich cena keratynowego prostowania waha się w granicach 200-300 zł, efekt utrzymuje się 3-6 miesięcy. Dzięki prostownicy Keratin Therapy mam namiastkę fryzjerskiego zabiegu- wyprostowane włosy utrzymują się nawet do 4 dni (lub do kolejnego mycia). Zauważyłam również mniejsze puszenie i kręcenie się włosów pod wpływem wilgoci oraz po umyciu. W zestawie znajdziemy eleganckie etui w kolorze prostownicy, odporne na wysokie temperatury z "zaczepem" na urządzenie oraz miejscem na kabel. Prostownica posiada blokadę płytek dla łatwiejszego przechowywania oraz funkcjonalny, obrotowy przewód. Polecam tym, którzy za niską cenę chcą kupić sprawdzony, świetny produkt.
Dla porównania w TYM wpisie możecie zobaczyć moje naturalne, lekko pokręcone włosy. W TYM, TYM i TYM wpisie zobaczycie jak wyglądają po wyprostowaniu prostownicą Remington Keratin Therapy.

169 zł z 319 zł
Gwarancja 5 lat

EDIT: Prostownicy używam już 4 lata! Z tym samym skutkiem.
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka