5 listopada 2017

GIRL GANG INDIGO NAILS

Girl Gang z Indigo Nails jest absolutnie niebanalnym kolorem. Pastelowy, brzoskwiniowo-morelowy odcień wspaniale ożywia stylizację i dodaje skórze blasku. Według mnie jest idealny na jesień - rozjaśnia pochmurne dni i poprawia humor. Bardzo spodobało mi się połączenie Girl Gang z foliami transferowymi. Moje zdobienie to połączenie trzech folii: Super Silver, Silver #04 i Gold #o8. 
 Bądź ze mną na bieżąco:W Indigo Nails znajdziecie dwa kolory folii transferowych: Gold i Silver. Ja posiadam jeszcze folie Silver #04 i Gold #08 z Indigo Nails (ze stylizacji wyżej), które kupiłam w grudniu tamtego roku w Indigo Katowice, gdzie zostały ostatnie sztuki. Mam jeszcze zieloną, niebieską i czerwoną, z których planuję stworzyć coś fajnego na Paint Gel'u w grudniu. Folie transferowe najwygodniej aplikować na Foil Glue, na czarny żel do zdobień z bardzo lepką warstwą dyspersyjną Paint Gel (30 s. w lampie Dual LED Indigo) albo na warstwę dyspersyjną hybryd/żeli kolorowych. Osobiście zawsze wybieram pierwszy sposób, bo daje najszerszy wachlarz możliwości. Foil Glue nakładam po zakończeniu stylizacji, gdy już pokryję paznokcie top'em nabłyszczającym i przetrę je cleaner'em. Następnie matowię i oczyszczam powierzchnię i nakładam Foil Glue w zależności od tego, jaki efekt chcę uzyskać - albo na całość paznokcia, albo nierównomiernie, by folia odbiła się jedynie w wybranych miejscach. Zanim odbiję folię transferową, czekam aż klej zmieni kolor z mlecznobiałego i stanie się zupełnie transparentny - ten proces trwa około 40-50 sekund. Folia bezproblemowo odbija się na Foil Glue. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach:
  • Jeżeli folia transferowa odbija się na Foil Glue nierównomiernie, to należy przetrzeć ją od spodu wacikiem nasączonym Cleanerem Wipe Off (absolutnie nie Cleanerem SuperShine, ponieważ ten posiada w sobie olejek kokosowy) lub usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Folia transferowa zaraz przed odbiciem mogła być dotknięta od strony odbijanej palcem, na którym znajduje się naturalny, tłusty film. 
  • Folię transferową odbijamy zawsze przykładając matową jej stronę do paznokcia.
  • Po mocnym i równomiernym przyciśnięciu folii transferowej do paznokcia i po odczekaniu 2 sekund, należy ją oderwać jednym, szybkim i zdecydowanym ruchem, inaczej może nie odbić się w całości lub nierównomiernie.
  • Stylizację wykonaną przy pomocy folii transferowych należy zabezpieczyć dwiema warstwami top'u nabłyszczającego, by uniknąć ścierania i uszkodzenia ozdoby.
  • Folia transferowa nie ma warstwy dyspersyjnej, więc jeśli będzie kończyć się tam, gdzie paznokieć, to przez prace codzienne może odpryskiwać, ścierać się. Folię transferową najlepiej nałożyć milimetr od brzegów, tak by stylizacja kończyła się top'em nabłyszczającym, nie folią transferową. 
Jeśli zostaną spełnione wszystkie te zasady, to nasza stylizacja będzie wyglądała pięknie aż do następnej zmiany. Oczywiście wyżej jest mowa głównie o folii transferowej odbijanej taflą na całości paznokcia. Ja jestem jednak fanką odbijania folii nierównomiernie i niestandardowo, a jeśli zamarzy mi się lustrzany efekt używam albo Metal Manix Multi Chrome albo Glammer Silver
Używacie folii transferowych?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka