8 października 2014

ÖSTERREICH: WIEN / AUSTRIA: WIEDEŃ

Kilka razy powtarzałam już, że blog traktuję jako swój osobisty pamiętnik. Lubię wracać do starszych postów, przeglądać zdjęcia i zmiany, jakie na nich zachodzą. Każdy kolejny wpis to nowa strona z pamiętnika. Mam nadzieję, że i ta "kartka" przypadnie Wam do gustu. Zapraszam na fotorelację z przepięknego Wiednia, czyli jak spełniam swoje marzenia.  


Biblioteka Uniwersytetu Technicznego przy Wiedner Hauptstraße 6.


Wiedeńska Opera Narodowa jest jedną z największych scen operowych na świecie, a budynek, w którym się mieści, zalicza się do najwspanialszych budowli.


Dom handlowy Haas-Haus na Placu św. Szczepana. Majestatyczny, wspaniały budynek. I choć wywołuje sporo kontrowersji to uznawany jest za najpiękniejszy, nowoczesny obiekt Wiednia. W jego przeszklonej elewacji odbija się Katedra św. Szczepana - świetny widok.


Katedra św. Szczepana - symbol Wiednia i najważniejsza budowla gotycka Austrii. 


Przepiękny budynek szwajcarskiej, luksusowej marki zegarkowej OMEGA.


Albertina Museum Wien - galeria sztuki, w której historia spotyka się z nowoczesnością. Największy i najkosztowniejszy, habsburski, klasycystyczny pałac w mieście, znajduje się w południowej części Hofburga na ostatniej zachowanej wiedeńskiej baszcie. 


Kościół św. Karola Boromeusza - imponująca, barokowa budowla.

Jak Wam się podoba? Trzymajcie się! 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka