24 lutego 2018

PREMIERA NOWOŚCI – SERIA BIO AYURVEDA ORIENTANA

Kilka dni temu premierę miała nowa seria BIO AYURVEDA polskiej marki Orientana. To cztery unikatowe dermokosmetyki oparte na dwóch roślinach, których indyjskie nazwy (kumkumadi i turmeric) znalazły się w nazwach samych produktów. BIO AYRURVEDA to kolekcja produktów (bogaty krem i hydrokuracja) opartych na dwóch wyżej wymienionych składnikach. 
naturalna pielęgnacja orientana
 Bądź ze mną na bieżąco:


 Dermokosmetyki oparte są na dwóch roślinach:
  • kumkumadi, czyli szafran, to współcześnie najdroższa przyprawa świata. Szafran przez to uważany jest za towar niezwykle luksusowy. Od ponad 300 lat wykorzystywany jest jako część składowa kosmetyków, leków i pigmentów koloryzujących. Szafran pozyskiwany jest z wysuszonych części krokusa- jasnofioletowego kwiatu, który kryje w sobie słupek z trzema znamionami. To właśnie z tych znamion (najcenniejszej części rośliny) pozyskuje się cienkie nitki szafranu wykorzystane w najnowszej serii Orientany. Zadaniem ekstraktu z szafranu w kosmetyce jest rozjaśnienie cery, wyrównanie jej kolorytu, nawilżenie i odżywienie. Szafran ma również silne działanie antyoksydacyjne i ogranicza utratę wilgotności.
  • turmeric, czyli kurkuma (zwana inaczej szafran indyjski), to jedna z najzdrowszych przypraw na świecie, którą wykorzystuje się zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Kurkumę uzyskuje się z kłączy lub podziemnych pędów azjatyckiej rośliny Curcuma Longa (wyglądających niczym imbir) i najczęściej używa się jej w zmielonej postaci. Słynie głównie z właściwości przeciwzapalnych, pomaga w walce z trądzikiem, poprawia koloryt cery i nadaje jej blasku. Pomaga likwidować przebarwienia i zmarszczki, a także skutecznie odżywia. 
Dwie wyżej wymienione rośliny zostały wykorzystane w dwóch produktach:
  • bogaty krem - gęsty krem, odżywczy z mocą składników aktywnych,
  • hydrokuracja - gęsty żel, stosowany punktowo na wybrane miejsca lub na całą twarz z mocą składników aktywnych.

Takim sposobem w serii BIO AYURVEDA odnajdziemy cztery produkty:
  • bogaty krem z KURKUMĄ - mój wybór. To bogaty krem odżywczy z kurkumą, zawartością masła shea, olejku ze słodkich migdałów, z aloesem, żeń-szeniem indyjskim i tamaryndowcem. Rekomendowany dla cery problematycznej i normalnej. Nadaje się do cery ze stanami zapalnymi. Na dzień i na noc. Osobiście odkąd znam markę Orientana wybieram głównie produkty z kurkumą. Krem do twarzy drzewo sandałowe&kurkuma jest moim numerem jeden od ponad czterech lat (w tym miejscu odnajdziecie moją opinię na jego temat). Jestem ogromnie ciekawa jak sprawdzi się u mnie nowość. Czy jest jeszcze lepsza od mojego ulubieńca?
  • bogaty krem z SZAFRAN - to bogaty krem odżywczy z szafranem, zawartością masła shea, olejku ze słodkich migdałów, z ashwagandhą, kurkumą, lukrecją i marzanną indyjską. Rekomendowany dla cery dojrzałej i normalnej. Nadaje się do cery naczynkowej. Na dzień i na noc.
  • hydrokuracja z KURKUMĄ - mój wybór. To rewelacyjne uzupełnienie dla kremu, czyli intensywna hydrokuracja w formie żelowej z kurkumą, hydrolatem z kwiatów róży, z aloesem i lukrecją. Żelowa konsystencja pozwala na stosowanie na wybrane miejsca na twarzy lub na całą twarz. Rekomendowana dla cery tłustej i mieszanej, nadaje się do cery ze stanami zapalnymi. Na dzień i na noc.
  • hydrokuracja z SZAFRANEM - to rewelacyjne uzupełnienie dla kremu, czyli intensywna hydrokuracja w formie żelowej z szafranem, hydrolatem z kwiatów róży, z aloesem i lukrecją. Żelowa konsystencja pozwala na stosowanie na wybrane miejsca na twarzy lub na całą twarz. Rekomendowana dla cery normalnej, nadaje się do cery naczynkowej. Na dzień i na noc.
Co wybierasz: bogaty krem czy hydrokurację? Szafran czy kurkumę?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka